Recenze

Obrázek uživatele Tomáš Staudek

Katyně

Ve středu 10. května přivítala Fakulta informatiky po roce publikum ProFIdivadla, které stoupalo do posluchárny D1 s neskrývanou zvědavostí: jaké bude to letošní představení, kulatě jubilejní? Tradiční premiérová scéna byla zaplněna do posledního místa. Doslova. Diváci usazení v uličkách, ležérně opřeni o techniku osvětlovačů a tak trochu nemotorně v cestě fotografům, k ProFIdivadlu každoročně patří. Stejně jako nervozita v zákulisí či stáčené víno kolující v posledních řadách.

Katyně - foto: Eva Růžičková
Obrázek uživatele Nikola Linhart

Kult.cz co se Kvérů týče

Dostala se mi k rukám tahle recenze, která nádherně vystihla atmosféru z premiéry naší nejnovější inscenace Kozy a Kvéry 4. Za týden tu máme repasovanou premiéru a kdo se ještě nerozhodl, co udělá s přestupným pondělkem, tak po přečtení téhle recenze od Simony Barešové bude mít jasno :)

Kult.cz: Pocta pořádným akčňákům

Obrázek uživatele Robert Král

Zprávy z roku 2031

Od 16. března budete mít možnost sledovat zprávy z roku 2031 prostřednictvím umělé inteligence sítě 4.0 označované jako Mia.
Mia vám tak z celé "sítě čtyři nula" přinese každý den ty nejžhavější novinky - společenské i technologické.

www.sit4.cz

Na projektu sítě 4.0 pracují bývalí studenti Fakulty informatiky Masarykovy univerzity v Brně. Upozornění: Nejde o další kulturní projekt Napříč.CZ !

one nation / jsme jeden
Obrázek uživatele Šimon Dian

Sex, úchylky, násilí, šovinismus, feminismus a gender studies

Recenze hry Romance lehké perverze, Tomáš Hůsek.

Sex, úchylky, násilí, šovinismus, feminismus a gender studies, to vše a mnohem více najdete v tomto slizkém, tělesnými tekutinami oblemcaném balíčku, který je novou divadelní hrou sdružení Napříč, zodpovědným za díla Emodrink z Elsinoru, nebo Minifemini. Zde však zašli umělci ještě mnohem dál a prezentují divákům představení, které bere základní divadelní poučky, muchlá je to kónického tvaru a následně je používá jako menstruační kalíšek.

Obrázek uživatele Petr Lukáš

Recenze k Minifemini ze 3. října 2012 v klubu Šelepova

Repríza divadelní hry Minifemini, za kterou stojí sdružení umělců Napříč.cz se tentokrát konala v klubu Šelepova, a to 3. října, tj. necelý rok po úspěšné premiéře. Celou hru režíroval Robert Král, o minimalistické, leč trefné kostýmy se postarala Tereza Fousková, hudební doprovod zajistil na speciální midi-kontroler, tzv. Kitaru Zdeněk Filipec a světla šlapala pod dohledem Pavla Sýkory.

Obrázek uživatele Napříč.cz

Příliš mnoho králíků

Recenzní rozhovor s Pepíkem Janouškem, stýmtisícým prvým divákem filmu Lidice.

Proč na Lidice jít?
Pač na základní škole, když vám o tom paní čelka vyprávěla, tak ste se dloubali v nose a houbeles tak o národní historii víte! A nebojte nejni to černobílej dokument, jaký ste viděli v kině na VŘSR. Když budete chtít, tak si i popláčete.

Obrázek uživatele Napříč.cz

Dali jste tam mrzáky, Rómy a důchodce, ale žádný normální lidi

Touhle volně citovanou větou si jedna z divaček rozhořčeně ulevila po shlédnutí premiéry dokumentu “Film jako Brno”. Nevědomky tak vlastně zformulovala téma xenofobie v (české) společnosti, které se pokoušel film skrze události v něm zachycené reflektovat. Ale popořadě.

Obrázek uživatele Napříč.cz

Bedna Furré ve 3trojce

Vstoupit za černou oponu do prostoru nádvoří domu pánů z Kunštátu se smělo jen po zaplacení 70 Kč. Ale nikdo si nestěžoval, na nadvoří kavárny 3trojka bylo totiž pozdvižení: Furré si přišlo vyskočit z pytlíku bonbónů a zahrát si společně s Bednou odložených hraček. A navíc navštívilo tuto akci Napříč, aby podpořilo svého koně. Ano, skladatel a perspektivní člen Pavel Hamřík byl jedním z odstavených plyšáků. Prostor nepraskal ve švech, jediné, co večer prasklo, byla přepjatá unavená struna a později také tajemný hrkotavý struník. Struna byla vyměněna při vzpomínce na Stopařova průvodce po galaxii, ale ten struník! Nenašel se nikdo, kdo by měl v kapse nový...

Obrázek uživatele Napříč.cz

Hudebně-literární recitál osobitého indiviDUA Mates a Fána nadchnul i skalní skeptiky, diváci řvali smíchy a plakali současně

Autor: Josef Prokeš

„Hubneme do trenek, nekrmit!“ byl notně zavádějící a zhola recesistický název celého večera, neboť o hubnutí v něm nepadla ani zmínka. Šlo o původní autorskou tvorbu a interpretaci písniček i poetických textů. Oba aktéři Mates a Fána se doprovázeli na kytaru, piáno a tahací harmoniku, jako hosty si přizvali své studentské přátele s houslemi a příčnou flétnou.

Stránky

Subscribe to RSS - Recenze