Napříč.cz v tisku a médiích

Obrázek uživatele Napříč.cz

Plukovník jako host na rádiu R

Doc. Josef Prokeš zvaný Plukovník v téměř hodinovém rozhovoru na rádiu R představil progresivní studijní obor psychologie v IT, vysvětlil, proč e-learning není světlou budoucností vzdělání, odhalil své land artové životní dílo, zavzpomínal na svou hudební kariéru a pozval na nejnovější divadelní představení jeho soubor ProFIdivadla.

Lážo-plážo-napříč-teatro-show

Tenhle podivný nadpis je vlastně názvem letní divadelní dílny, kterou pořádá právě v těchto dnech Kulturní občanské sdružení Napříč. V rámci divadelní dílny v Jedovnicích studenti i mladí herci nezávislých a neprofesionálních divadel pod vedením režiséra Roberta Krále rozvíjejí své kreativní schopnosti. 

Robert Král: Divadlo je pro studenty jako kurz soft skills

Robert Král nejdřív vystudoval matematickou informatiku, jako doktorand se ale rozhodl doplnit technicky zaměřený obor uměleckým směrem. A tak se přihlásil na filmovou a televizní režii na Filmovou akademii múzických umění.

Dnes je avantgardní duší Profidivadla a filmového festivalu na Fakultě informatiky MU, i scenáristou a režisérem her brněnského sdružení Napříč.CZ, které z velké části tvoří absolventi MU. „Naší nejnovější hrou je Minifemini s podtitulem autopornografický deník, kterou budeme reprízovat na konci ledna na Šelepce,“ zve Král.

Emodrink z Elsinoru v bakalářské práci

Tato diplomová bakalářská práce s názvem „Shakespearovské téma v brněnských experimentálních divadlech“ se zaměřuje na rozbor tří moderních divadelních představení, analyzuje je, porovnává s originální předlohou Williama Shakespeara a ukazuje na nich změny, ke kterým autoři přistoupili, aby zaujali diváky něčím novým, neotřelým. Ze známého brněnského Divadla Husa na provázku jsou podrobena analýze a komparaci dvě představení. Drama Hamlet a soubor tragických her ukázaných v komickém světle – Shakespyré.

Rozhovor s Robertem Králem | MEDIAdlo

Robert Král je spoluzakladatelem kulturního sdružení Napříč.CZ, které v posledních třech letech hýbe uměleckou brněnskou scénou. Je absolventem Fakulty informatiky Masarykovy Univerzity v Brně a Filmové a televizní fakulty Akademie múzických umění v Praze. Již za svých studentských let se věnoval režii v amatérském divadle (např. divadelní sdružení Kandrdas v Břeclavi), dnes své poznatky z praxe i ze studií zužitkovává při umělecké tvorbě v rámci projektů Napříč.CZ, kde perfektně spojuje své režijní nápady s možnostmi digitálních médií.

Výstava Digital Masox

Digital Masox / Starý pivovar / Brno / 21. 9. – 8. 10. 2009

Výstava počítačové grafiky studentů předmětu Výtvarná informatika, jejž za čtyřletou existenci na Fakultě informačních technologií VUT absolvovalo na 500 informatiků s blízkým vztahem ke grafice, estetice a umění. Výstava je přehlídkoku studentských prací — matematických obrazů napříč esteticky produktivními algoritmy.

Vernisáž proběhne 21.9.2009 v 19.00 hod ve Starém Pivovaru v režii o.s. Napříč. Kurátorem výstavy je Tomáš Staudek (FIT VUT).

Multidataloď na blogu

Bola som na výstave Multidataloď organizovanej združením Napříč. Prednášky boli fajn, zaujímavé a tak. Potom bola projekcia študentských prác z predmetu výtvarná informatika, k tomu nejaký DJ mixoval ambientnú hudbu (i keď mixoval je podľa mňa silné slovo, proste pustil nejakú hudbu). Bolo to celkom fajn, ale… keď už sme tých istých 30-50 obrázkov videli tretí krát za sebou, tak nám to začalo byť podozrivé. A keď sme ich videli asi už siedmy krát, tak sme odišli. Bola to hrozná nuda. Čo je ale škoda, inak tá akcia vyzerala dobre, prednášky fajn, prostredie fajn.

Projekt Nukleus na Move Fest Ostrava

Projekt je netradiční formou multimediálního díla tvaru krychle, která uzavře diváka mezi čtyři stěny synchronizované projekce. Je osobitou reminiscencí počátků kinematografie, dob kinetoskopů a nickelodeonů, ovšem při použití současných digitálních technologií. Na rozdíl od současného boomu 3D kin a 3D filmu, které dojem prostorovosti utváří pouhou iluzí, je v případě tohoto formátu skutečně divák fyzicky obklopen obrazem a zvukem.

Projekt Nukleus nabídl divákům jiný pohled na film

Inovátorský. I tak by se dal popsat experimentální film Iluzionista. Ten byl představen v rámci projektu Nukleus uměleckého sdružení Napříč.cz ve spolupráci s Fakultou informatiky Masarykovy univerzity. Snímek bylo možné zhlédnout ve večerních hodinách v pondělí 27. října na Moravském náměstí v Brně. V uzavřeném stanu měl návštěvník možnost vidět krátký film promítaný ne z jedné, ale ze všech stran.

Stránky