Sdružení

Obrázek uživatele Nikola Linhart

Novoroční schůze Napříč


Osoba píšící tento text si myslí, že jsme se nikdy nesešli takhle brzy po novém roce. Tomáš si to myslí také - stále aktivně prožívá kocovinu z roku 2023.
Většina docházejících sice dochází, nicméně se zjevným zpožděním. Nikdo není pokutován. Kája všem ukazuje fotku svého kotěte, Zdenál se ptá, “Co to je?”

Obrázek uživatele Nikola Linhart

DINNER PARTY online

Krátký rodinný food film o jedné velmi speciální večeři, který jsme ukuchtili za pouhé dva dny v rámci 48 Hour Film Project Brno 2020. Krev, pot, nervy, 20členný tým, jedna vyhraná kategorie, jedna nominace a jedno individuální orálně podané uznání odborné poroty. Co se stane, když se ideologie a názory na jídlo a konzumaci střetnou?

Divadelní studio Paradox - nové domácí hřiště Napříč

Dlouhá léta připomínalo sdružení Napříč.cz kočovnou společnost, toulající se po všech možných brněnských zákoutích, která jen trošku vybízela k divadelnímu i jinému umění. Svá představení jsme uváděli v ikonickém Buran Teatru, v éterickém Kabinetu múz, na maličkatých hospodských pódiích, v MHD nebo i v areálu mrazíren. To se teď má změnit!

Napříč má 10 let

Lednové večery bývají jako stvořené k bilancování uplynulých měsíců a výroční schůze Napříč se nesla přesně v tomto duchu. Do divadelního studia Paradox dorazilo více než 20 členů a sympatizantů našeho rošťáckého uskupení a dělo se toho nemálo.

Premiéra a první repríza divadelního představení Nukleární rodina!

Divadelní vody v městě Brně rozčeří během adventu 2017 divadelní hra Tomáše Hůska – Nukleární rodina. Hlavním hrdinou divadelní hry je otec, ne příliš statečný muž, který si nepřeje nic mimořádného. Jako otec zoufale touží nalézt důstojné místo ve společnosti pro svou rodinu. Doba mu však nepřeje, válka na spadnutí, úpadek ekonomiky a všudypřítomný státní dozor. Svou rodinu se však snaží vytáhnout ze společenského bahna pomocí usilovné práce v továrně ke klidnému životu střední třídy.

Biodivadlo Napříč.cz zkouší novou hru Nukleární rodina!

Stejně jako se každý podzim koná výlov rybníka Vidimák, tak každý podzim vyrukuje biodivadlo Napříč.cz s novou autorskou hrou. To už je zkrátka tradice, rybáři se během sychravých podzimních dnů navlékají do kalhoťáků a náš ansámbl se pravidelně zavírá do divadelních prostor. Nacvičujeme hru Nukleární rodina!

Stránky

Subscribe to RSS - Sdružení