Nekompromisně napříčpondělí 11. února 2008
19:00 hodin
Galerie Starého Pivovaru, Brno

Výstava alternativního kulturního sdružení Napříč.

pozvánka Nekompromisně napříč

Preparovaná fotografie Tomáše Staudka. Bizarně poetické kresby Kristýny Coufalové. Výtvarné poklesky s prošlou zárukou Josefa Prokeše.

Na vernisáži 11. února 2008 od sedmi večer původní balení ambientu Zdeňka Filipce a radikální prózy Josefa Prokeše v SM režii Roberta Krále. Taneční exhibice úřadujících Mistrů Moravy Davida Schöbla s partnerkou Radkou Beránkovou. Křest knihy „Na sviňu svět“. Možná přijde i Barbora Škrlová.

To vše mokré a nekompromisně napříč!

Otevřeno úterý–čtvrtek 12:00–15:00 hodin
Výstava potrvá do 6. března 2008
Vystavené exponáty jsou prodejné.
Vstup zdarma.

Netradiční pojetí vernisáže

Na návštěvníky vernisáže nečekal chronologický program. Na místo toho byly po celém prostoru rozmístěny jakési kasičky. Vhozením mince byla spuštěna jedna z atrakcí. Diváci tak vlastně řídili průběh vernisáže sami. Umění jim bylo doslova i metaforicky za obolos k službám. Mohli například spustit autorský přednes povídky z Prokešovy knihy Na sviňu svět, vyslechnout úvodní slovo v maďarštině, kochat se pohledem na tancující pár mistrů Moravy, namluvit vzkaz do záznamníku Rádia na přání, která byla na místě DJ Filipcem zmixována. Do druhého sálu pak byly návštěvníci vpouštěni jednotlivě vybaveni baterkou a na obrazy si museli sami posvítit. Taková to byla vernisáž!