Multidataloď 2011

Akce s podtitulem computer art na parníku pod parou proběhla v úterý 27. září 2011 na parníku Kometa ve sportovním areálu Hněvkovského (Brno–Komárov)

Workshop a výstavu v autentickém environmentu navštívilo přes 80 diváků, kterým byla představena současná tvorba autorů z oblasti digitálních médií a výtvarné informatiky. Tematicky byla přehlídka zaměřena na matematické umění, elektronickou hudbu a video-art.

Výstavu zahájil několik minut po půl šesté krátkým proslovem kurátor Tomáš Staudek společně s Terezou Fouskovou – další členkou občanského srdužení Napříč.cz, které tuto akci uspořádalo za finanční podpory statutárního města Brna.

Následovaly dva workshopy. Ivan Proios pohovořil na téma Glitch — entropie jako estetický generátor a Jiří Chmelík vystoupil před publikum s tématem Virtuální realita pro uměleckou tvorbu. Prezentační část Multidatalodi byla zakončená krátce po osmé hodině projekcí tvorby studentů výtvarné informatiky, kterou hudebně doprovázel se svým live setem elektonické hudby Michal Fridrich (Chernobyl Musick)

Celá akce finišovala multimediální afterpárty, na které se představili tři brněnští DJs: Click Joe, Cuffia a Elate. Vernisáž Multidataloď 2011 tak poskytla platformu pro fyzické setkání jinak vesměs síťově komunikujících a tvořících umělců.

Fotografie

autor Tomáš Staudek