Morální Čokobahno 2010 – Telč


Morální Čokobahno – adrenalin a endorfiny
byly v Telči pro všechny
(zápasy v čokoládě pro širokou veřejnost)

I přes nepříjemné deštivé počasí první srpnovou sobotu přijelo do Telče téměř dvacet bojovnic a bojovníků, aby se v areálu Parního mlýna zúčastnili atraktivních zápasů v čokoládě. Akci s názvem Morální Čokobahno připravili v rámci skupiny Napříč.CZ již zkušení matadoři Lukáš Junga aka Alkáč (duchovní otec zápasů v hmotě s vysokou mírou viskozity) a Zdeněk Filipec aka Punkáč (sebestředný jedináček a punker).

Záměrem pořadatelů bylo nabídnout alternativní způsob zpestření pobytu v malebné Telči se zajímavým doprovodným uměleckým programem v podání členů avantgardní skupiny Napříč.CZ. Podle slov Bc. Lukáše Jungy:

"Je důležité naučit se osvěžit mysl a tělo (...) to se děje nejlépe v prostředí, které napomáhá člověku dosáhnout zvýšené koncetraci potřebných látek v těle (...) zápasy v čokoládě zvyšují jak hladinu adrenalinu tak endorfinu."

V bazénku o průměru 3 metry s 30 kilogramy rozpuštěné hořké čokoloády proběhlo několik desítek zápasů různých kategorií a různých disciplín. Divácky nejúspěšnějšími zápasy se staly smíšené boje o míč ve složení dvě na jednoho. Zajímavým spestřením pak nepochybně bylo zápolení poslepu a o meloun.

Bohužel nepříznivé počasí odradilo většinu diváků a zápasy kvůli příliš chladnému větru a neustávajícímu dešti moderátor a hlavní rozhodčí Jarda Koza Poliak musel po cca 90 minutách zápasení předčasně ukončit avízovanou krátkou exhibicí již zmiňovaných matadorů Alkáče vs. Punkáče.

Po hlavním bojovém programu následovalo čtení plk. Josefa Prokeše z jeho povídkové knihy Na sviňu svět a dále se pokračovalo v této osobité autorské folkpunkové zpovědi čtením úryvků z divadelních her Emodrink z Elsinoru a Nálevna u děkana. Celý večer byl zakončen letním krátkometrážním snímkem Doprdelesvěta! režiséra Roberta Krále.

Celá akce Morální Čokobahno proběhla s laskavým přispěním
společnosti Tisk.Digi.Cz a agentury VERTIGO.CZ.


Morální Čokobahno – fotografie
7. srpna 2010, Telč – foto: Tomáš Staudek