Havel Pavelka

Obrázek uživatele Havel Pavelka

Funkce: 

Prodavač limonád

 

Komediant, šumař a šermíř. Všestranný divadelník, mistr svobodných umění a nenapravitelný volnomyšlenkář.

Na sviňu svět Josefa Prokeše, zprava Ondra Hemr, Vojta Žák, Šárka Hauschwitzová, Jirka Pudil a Kuba Špiřík

Vztah k divadlu začal pěstovat na své alma mater, Filozofické fakultě MU, kde studoval historii, kulturu, umění a vůbec… Navštěvoval také přednášky docenta Kovalčuka a lekce docentky Halberstadt na DIFA JAMU či seminář španělského divadla profesora Agustína de la Granja na Universidad de Granada. Osudovou se mu však stala Fakulta informatiky MU a její Divadelní hra, později známá pod značkou ProFIdivadlo. Od té doby se všelijak podílí na její produkci a později i vedení, neřkuli přímo výuce. Během tohoto působení mu bylo nabídnuto angažmá v Napříč, kde páchá kulturno a jiné nepravosti dodnes. 

Premiéra Pulp Fiction, vpravo Martin Hudec

ProFIdivadlo

2010                Romeo a Julián   v roli sluhy Samsona, soubojová choreografie

2011                Pulp Fiction   v hlavní roli Julese Winfielda

2012                Rychlé šípy na kolenou   spoluzaložení PR týmu, scénická hudba

2013                Pán much   v hlavní roli Jacka, vedení PR týmu

2014                Přelet nad kukaččím hnízdem   úprava scénáře, asistent režie

2015                Amatéři   hudební režie

2016                Oněgin byl Rusák   dramaturgie, úprava scénáře, režie

2018                Klub rváčů   asistent režie

2019                Donaha   úprava scénáře, asistent režie

Během zkoušky Romance lehké perverze, vlevo Adam Mašura

Napříč.cz

2011-2013      Minifemini   světelná technika, produkce

2012-2013      Romance lehké perverze   trojrole Luboš/Laco/René, produkce

2012                Umělci   mluvené slovo

2013                Sedmiletka   produkce

2013                Cooltourbus   produkce, koordinátor komparzu

2013-dosud    Kompost   v hlavní roli dědka Franty, produkce 2013-2014

2016                Na sviňu svět Josefa Prokeše   produkce, scénář, hudba a režie

2019                Dravci z Kénigu   dramaturgie a produkce scénického čtení

Od patnácti let hraje na akustickou a elektrickou kytaru. Občasně svým békáním oblaží náhodné osazenstvo té či oné hospody, u táborových ohňů či pod zámeckými schody v Českém Krumlově. Krátce také působil v mužském pěvěckém sboru Láska opravdivá. V jeho hudebním pantheonu mají navždy pevné místo Judas Priest, Tony Iommi, R. J. Dio, Robert Křesťan a Antonín Dvořák.

Historickému šermu se s přestávkami věnuje od sedmnácti let. Nejprve působil ve žďárské skupině Flamberg, posléze v brněnském Bravo Teamu Libora Olšana a účinkoval na řadě míst u nás i v zahraničí. Aktuálně studuje rekonstrukci italské školy rapírem u mistra Petra Vytopila v brněnské škole Paridon.

Coby dobrovolník pracuje formou zážitkové pedagogiky s dětmi a mládeží. Od roku 2011 tak působí jako vedoucí ve žďárském turistickém oddíle Duha Alternativní zóna, od roku 2019 pak také v brněnském oddíle vodních skautů Kormoráni. Věří, že tyto aktivity pro děti nepředstavují jen smysluplnné trávení volného času, ale především budování vztahu k přírodě, lidským hodnotám, učí je samostatnosti i spolupráci, ale také vzájemnému porozumění.

Naproti tomu profesionálně pracuje s dospělými jako motivátor, moderátor, příležitostný event manager a instruktor teambuildingových programů společnosti Z-AGENCY

Živí se pak jako databázový vývojář. Studijní obory se mu tak staly koníčkem k zimním večerům a letním výletům, kdy dokáže dlouhé hodiny fascinovaně pozorovat jeden a tentýž portál gotické katedrály. Projevuje se tak jeho záliba v analýze a holistické interpretaci kultury a historie. Léta také vyhrožuje, že přejde od pozorování k praxi, totiž že se začne věnovat na vlastní noze průvodcovské činnosti. Za studentských let totiž pár sezón prováděl na zámku v Českém Krumlově a posléze získal kvalifikaci průvodce v cestovním ruchu a zvlášť pro pražskou lokalitu. Tak uvidíme, jestli se rozhoupe.

Když zrovna nekulturničí, rád chodí po horách, sjíždí nejenom divoké vody, čundruje, běžkuje a občas i plácne či kopne do kulatého nesmyslu, co se mu říká míč.

Voda